MEIE LUGU


mis on meie missioon?

Kasvatame gurmee- ja söögiseeni eestimaisel toorainel. Tooraineks kasutame puidutööstuse jääke- saepuru ning viljakoristus jääke- põhku. Meie valmistame seenekotid algusest lõpuni ise. Kultuurist viljakehani valmivad asuterservikud ja lõvilakk meie valvsa ja kvaliteetse pilgu all termo-konteinerites Kullamaal, Lääne-Nigula vallas.

Oleme võtnud omale eesmärgiks tõsta turul saadavate seente kvaliteeti ning kättesaadavust, et üha suurem valik seeni oleks kergesti kättesaadavad ka hooaja väliselt. Hetkel on meie valikus kaks seeneliiki: austerservik ja lõvilakk-korallnarmik(edaspidi lõvilakk) Kuid peagi lisandub meie valikusse veelgi erinevaid liike. Mitte ainult gurmee seeni, vaid ka raviseeni- reishi(läikvaabik), korditseps(Hiina kedristõlvik) jm.

Kust sai alguse huvi seente vastu?

Tanel elas mõned aastad Kesk-Ameerikas Guatemalas, kus ta koos kahe sõbraga vedas projekti: Fungi Academy- seenekool ja kogukond. Tema huvi seenekasvatuse vastu sai alguse juba mõningad aastad varem Austraalias, kus ta ka roosade austerservikute peal kätt harjutas. Guatemalasse jõudis ta koos sõbra Oliveriga, eesmärgiga alustada seenealase projekti ja -info jagamisega. Ühel hetkel aga tundis Tanel kodumaa kutset ning asus oma unistusi siin ellu viima. 


seenekasvatusega alustamine

 Tanel jõudis kevadel 2018 Eestisse, ning esimesed austerserviku kotid said kasvama suvel. Kuniks ta ehitas, kohanes ja vahendeid otsis, kasvatas ta enda tarbeks ja käe harjutamise mõttes seeni teise korruse magamistoas. 2019 aasta suveks oli Tanel maakeldri ümber rajanud seente kasvu ruumiks. Ning iganädalane seene kottide tegu hakkas pihta just siis. Algselt keetis ta suures tünnis substraati, jahutas ning pakkis sauna eesruumis iga nädal kottidesse substraati. Seejärel nakatas kotid seeneniidistikuga ise tehtud plastmass kastis. Nii see saigi alguse. Iga vaba raha, väikesed tulud seentest suunas ta arendusse. Osta uus filter või kvaliteetsemad kasvukotid, ehitada kasvuruumi juurde ventilatsioon jne. Samm-sammu haaval rajas ta oma ettevõtet ilma kõrvaliste investeeringuteta. See aeg oli talle vajalik, et tutvuda turuga ja jõuda arusaamale, kas inimesed on nendeks seenteks valmis. Seente kasvatus, mitte ainult, ka raviseened ja nende ühendid on maailmas tõusu lainel. Nii inimesed kui ka turg on selleks arenguks valmis. Turg lausa nõuab funktsionaalset toitu! Ta hakkas julgemalt austerservikuid kasvatama, peagi võttis veel teise liigi- lõvilakk-korallnarmiku enda käe alla. 2020 suvi oli Tanelile suur hüpe, inimesed olid temast kuulnud, kõik erinevad meediaväljaanded soovisid tema lugu jagada. Maahommik tegi tema tegemistest saate 2019.a. Info levis kiiresti ja suveks oli ta suutnud ka tootlikkust nõnda tõsta, et jõudis Pärnu, Nõmme ja Haapsalu Turule ning eraisikutele seeneringe pakkuda. Seda kõike juba aga laienenud koosseisuga.

GALERII

Fotojäädvustusi meie teekonnast