LÕVILAKK


Lõvilakk-korallnarmik (Hericium erinaceus) on funktsionaalne seen, mida nimetatakse ka nutiseeneks. See kasvab puhtas looduses puutüvede peal. Lõvilakk-korallnarmikut on Aasia traditsioonilises rahvameditsiinis kasutatud juba aastatuhandeid. Lion’s Mane ehk lõvilakk sobib grillimiseks, ahjus küpsetamiseks, paneerimiseks või hoopis sushi täidiseks.
Kirjeldus:

Lõvilakk sisaldab varieeruvas koguses mineraale, sh naatriumi (157 mg), kaaliumi (29163 mg), fosforit (6121 mg), tsinki (59 mg), magneesiumi (1166 mg), vaske (13 mg), mangaani (11 mg) ja kaltsiumi (395 mg) (Nachshol et al., 2014).

Iga päev ilmub uusi nn supertoite, mis peaksid tegema imesid. Isegi kui need on tervist toetavad, ei ole need tavaliselt nii võimsad kui lubatakse. Meil on hea meel, et lõvilaka puhul on kõik kirjeldatud omadused ka tõestatud ja need toimivad suurepäraselt.

Lõvilakka kasutatakse vaimse võimekuse ja mõtteselguse parandamiseks ning fookuse arendamiseks. Lõvilakk on kasutusel vanusega seotud mälukaotuse ja vähenenud mentaalse võimekuse korral.

Tegemist on seenega, mille tarbimine toetab aju tööd, tõstab üldist energiataset, parandab mälu ja keskendumisvõimet. Lõvilakk on tuntuim looduslik nootroopikum ja prebiootikum.Kasutamine:

Lõika lõvilakast steigid/viilud, prae pannil tugevamal kuumusel lemmik rasvainega. Prae kuni seen saab külge kuldse läike. Lisa maitse järgi soola/ pipart. Praadida pigem tugeval tulel lühemat aega. Nii säilib seene hea tekstuur ja mahlasus.

Soovitame rasvaineks kookosõli, võid või gheed.

Lõvilakk sobib pannil praadimiseks, paneerimiseks, grillimiseks, ahjus küpsetamiseks, seenesoustiks, vokiroogadesse või sushi täidiseks.

Soeta lõvilaka pulbrit Eesti seenefarmi e-poest:  https://seenefarm.ee/toode/lovilaka-pulber-100g/


SOOVID TEADET TOIMUVATEST SEENERINGIDEST?


Saadame Teile ligi 1x nädalas seeneringi teavitus meili

Teie postkasti ei satu üleliigset reklaami ega spammi